درباره ما

کارخانه مواد اولیه دارویی بهداشت کار

کارخانه مواد اولیه دارویی بهداشت کار یکی از قدیمی ترین شرکتهای تولید کننده مواد اولیه دارویی از سال 1379 فعالیت خود را در زمینه تولید مواد موثره دارویی در شهر صنعتی رشت آغاز نمود و هم اینک یکی از شرکت های معتبر در زمینه تولید محصولات استروئید و غیر استروئید در سطح کشور شناخته می شود.
هدف از تاسیس این کارخانه، تولید مواد اولیه و موثره دارویی برای شرکت های تولید کننده محصول نهایی دارو بوده است و تمامی محصولات طبق اصول بین المللی GMP تحت نظارت سازمان غذا و دارو تولید می شود.
خط تولید این کارخانه به صورت چند منظوره طراحی شده و شامل راکتور های گلاس لاین و استنلس استیل در حجم های مختلف است و فرایند تولید را به نحوی طراحی و اجرا نموده است که کلیه اصول زیست محیطی و تدابیر ایمنی محیط کار و استاندارد های بین المللی را لحاظ می نمایند.
با توجه به اینکه محصولات تولیدی این کارخانه در شکل های مختلف همچون قرص، پماد، سوسپانسیون و ... مصرف می شوند و شکل ذره ای ماده اولیه تولیدی برای مصرف کننده از اهمیت ویژه ای بر خوردار است، لذا کارخانه مجهز به میکرونایزرهای پیشرفته و متنوع است.
واحد آزمایشگاه کنترل کیفی کارخانه مواد اولیه دارویی بهداشت کار به عنوان چشم همیشه بیدار این واحد تولیدی ضمن کنترل کیفی کلیه مواد پیش ساز، نیمه ساخته و ساخته شده از مرحله ورود تا خروج محصول نهایی الزام به رعایت مقررات GLP را همواره در دستور کار خود قرار داده و آنالیز آن طبق آخرین فارماکوپه های معتبر جهانی BP و USP صورت می پذیرد.
واحد تضمین کیفیت کارخانه نقش موثری در پیشبرد اهداف دارد و ضمن ارتباط موثر با سازمان غذا و دارو به عنوان ناظر بر تهیه تاریخچه هر بچ شامل اطلاعات تولید و نتایج کنترل کیفی، تکمیل مستندات مذکور هر بچ و آزادسازی محصول جهت تحویل به مشتری نقش خود را ایفا می نماید.
کارخانه مواد اولیه دارویی بهداشت کار امروز با سال ها سابقه، محصولات متنوعی اعم از استروئید ها، آنتی بیوتیک، هورمون، داروهای ضد التهابی و ... را تولید و به بیش از 50 کارخانه داروسازی داخل کشور ارسال می کند.
بدین ترتیب بهداشت کار ضمن جلوگیری از خروج ارز از کشور، گامی موثر در جهت تحقق اقتصاد مقاومتی برداشته و همچنان در این راستا با جدیت هر چه بیشتر به مسیر خود ادامه خواهد داد.